Balatonfüredi pincémben a téli hónapokban volt időm a bor fejtésére és időnként a palackozására is.
A bortermelő magyar kertész legősibb tárolóeszköze a fahordó. Ez tölgy-, szelídgesztenye-, vagy újabban akácfából készül, és benne a must biztonságosan erjeszthető ki, a bor pedig sokáig, jól érlelhető és tárolható. Kisebb mennyiségű bort el lehet tartani üvegedényben (ballonban, demizsonban) is, amelyben a tárolási veszteség kisebb, de a bor érésének is kisebb a lehetősége. Tudni kell, hogy a műanyag edények a bor tartós tárolására nem alkalmasak.
Egyre több gazda törekszik arra, hogy az általa termelt és családi használatra szánt borát palackba töltve tárolja. Palackozni – háztartási körülmények között is – csak a jól kierjedt, tiszta, egészséges, szűrt, derített bort ajánlatos. A palackokat a töltés előtt kénsavas vízzel alaposan ki kell mosni és át kell öblíteni. A borral megtöltött palackokat légmentesen kell parafa vagy speciális műanyag dugóval lezárni és fektetve, hűvös, sötét helyen tárolni.
A saját termelésű "gazdabort" nem ajánlatos hosszú éveken át őrizni és tárolni. Ezek a borok két-három éves tárolás után érik el a legjobb minőséget. A bor azonban nem múzeumi tárgy, idejében el kell fogyasztani!