A sziklakert nagyon szép, változatos eleme lehet a házikertnek vagy a közparknak, amely egész éven nyújt látni és megfigyelnivalót.
A létesítése nem olcsó mulatság és a fenntartása is sok kézi munkát igényel, de nagyszerű szórakozás és a vendégeknek valódi látványosság.
A sziklakert helyét napos kertrészen kell kijelölni. Előnyös, ha a területe lejtős, dombos, változatos. A mi klímánk alatt gondolni kell arra, hogy a sziklakertet olykor öntözni is kell.
Nagyon gondosan kell kiválasztani a sziklakerthez szükséges köveket, amelyek minél nagyobbak legyenek. Legszebbek a felszínről származó terméskövek, különösen, ha üregesek, kisebb-nagyobb mélyedésekkel tarkítottak. A köveket előre elkészített, részletes terv alapján kell elhelyezni úgy, hogy kétharmad részük a földben legyen. A kövek közét jó minőségű termőfölddel töltjük ki. Itt a kisebb kövek vagy kavics is helyet kaphat, hogy közlekedni is tudjunk a sziklák között.
A sziklakertbe szárazságtűrő, kistermetű növényeket ültessünk. Ezek lehetnek cserjék, törpefenyők, évelők, párnát képző növények, füvek, amelyek idővel benövik a sziklák közötti területet. A növényeket egyenként vagy kis csoportokban ültetjük ki. Az egymástól idegen növények ne kerüljenek nagyon közel egymáshoz, tehát ne váljék a sziklakert zűrzavarossá.
A kövek megjelenítésének egyszerűbb módja a szárazon rakott fal. Ez is kövekből készül olymódon, hogy a közöttük lévő hézagokat földdel töltjük ki és ezekbe a hézagokba ültetjük a növényeket.
A növények választéka kimeríthetetlen, de feltétlenül ajánlatos, hogy legyen közöttük kövirózsa, varjúháj, kutyatej, kakukkfű, őszirózsa, levendula, rozmaring.